Volně prodejné léky ASPIRIN 500 MG OBALENÉ TABLETY TBL OBD 80X500MG

Apirin-80-tbl-KHL
NYNÍ RYCHLEJŠÍ ÚLEVA OD BOLESTI V POROVNÁNÍ S PŘEDCHOZÍM ASPIRINEM
(500 MG TABLETY)
  • Bolest hlavy
  • Bolest zad
  • Bolest svalů
  • Horečka
Od 23. 5. 2018 je možno objednané zboží vyzvednout pouze na našich pobočkách

335 Kč
Naše cena (s DPH)
Doprava zdarma
Příznaky
Akutní úleva od bolesti, Bolest, Chřipka, Nachlazení, Virózy
Kód výrobku
60012543
Skladem
Osobní odběr zdarma
Osobní odběr zdarma
  • Popis produktu
  • Příbalový leták
  • Další informace
  • Dotazy

Podrobný popis výrobku ASPIRIN 500 MG OBALENÉ TABLETY TBL OBD 80X500MG

ASPIRIN 500 MG OBALENÉ TABLETY TBL OBD 80X500MG

 
Kyselina acetylsalicylová, jedna z nejrozšířenějších léčivých látek na světě, je také jednou z nejintenzivněji zkoumaných látek v historii. Od uvedení na trh v roce 1899 pod názvem chráněným ochrannou známkou – „Aspirin“ – se tento přípravek používá k léčbě bolesti, horečky i zánětu. Již déle než 100 let se s ním setkáváme v domácnostech, nemocnicích a lékařských ordinacích na celém světě. Kyselina acetylsalicylová je v působení proti bolesti všestranná – úlevu přinese při bolestech hlavy, kloubů, zubů i svalů.
 
Použití:
 
Přípravek Aspirin 500 mg obalené tablety obsahuje kyselinu acetylsalicylovou.
 
Kyselina acetylsalicylová je analgetikum (ulevuje od bolesti) a antipyretikum (snižuje horečku).
 
Přípravek Aspirin 500 mg obalené tablety se používá k symptomatické léčbě horečky a/nebo mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, chřipkový syndrom, bolest zubů nebo bolest svalů.
 
Přípravek Aspirin 500 mg obalené tablety je určen pouze pro dospělé a dospívající od 12 let věku (vážící 40 kg a více).
 
Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka na jiné formy kyseliny acetylsalicylové určené k podání pacientům s hmotností nižší než 40 kg. Pokud se do 3 dnů (u horečky) nebo 3-4 dnů (u bolesti) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
 
Složení:
 
Léčivou látkou je acidum acetylsalicylicum.
 
Jedna obalená tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 500 mg. Pomocnými látkami jsou: koloidní bezvodý oxid křemičitý, uhličitan sodný Obalová vrstva tablety: karnaubský vosk, hypromelosa, zinkum-steará
 
Dávkování:
 
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
 
Dávkování Pouze k perorálnímu podání:
 
Tabletu/tablety zapijte velkým množstvím vody. Dospělí a dospívající (od 16 let věku).
 
  • Doporučená jednotlivá dávka je 1 tableta. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně s odstupem minimálně 4 hodiny. U intenzivnější horečky nebo bolesti je doporučená jednotlivá dávka 2 tablety. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně s odstupem minimálně 4 hodiny.
  • Celková denní dávka nemá přesáhnout 6 tablet. Starší pacienti (od 65 let věku)
  • Doporučená jednotlivá dávka je 1 tableta. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně s odstupem minimálně 4 hodiny.
  • Celková denní dávka nemá přesáhnout 4 tablety. Dospívající ve věku 12-15 let (vážící 40-50 kg)
  • Dávkování závisí na hmotnosti dospívajícího; odkaz na věk je pouze orientační.
  • Doporučená jednotlivá dávka je 1 tableta. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně s odstupem minimálně 4 hodin.
  • Celková denní dávka nemá přesáhnout 6 tablet. 
  • Pacienti s poruchou funkce jater nebo ledvin nebo s poruchami krevního oběhu (např. se srdečním selháním nebo závažnými krvácivými příhodami): poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.
  • Děti ve věku do 12 let (vážící méně než 40 kg): neužívejte bez lékařského předpisu.
 
Pokud lékař neurčí jinak, neužívejte tento přípravek déle než 3 dny (na horečku) a 3-4 dny (na bolest).
 
Před použitím čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Další informace o ASPIRIN 500 MG OBALENÉ TABLETY TBL OBD 80X500MG

Výrobce:BAYER
Značka:Aspirin
Kód výrobku:60012543
Kód EAN:8590322002902
Kód SUKL:188206
Kód PDK:2918812

Diskuze k výrobku ASPIRIN 500 MG OBALENÉ TABLETY TBL OBD 80X500MG

Dotaz na produkt
Vložením a odesláním dotazu souhlasíte s jeho případným zveřejněním.
Dotaz bude samozřejmě zveřejněn anonymně (bez vašeho jména a emailu).
Pokud se zveřejněním nesouhlasíte, napište přímo do textu - NESOUHLASÍM SE ZVEŘEJNĚNÍM.
 
Vaše osobní data (jméno a email) považujeme za přísně důvěrná a zaručujeme Vám, že nebudou předána dalším osobám ani právním subjektům.
 *
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Váš lékárník
Související produkty
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu. Více informací najdete zde.