Zdravotnický materiál a diagnostika Klíšťák Ixoderm 10 ml

Klistak-Ixoderm-KHL
Přípravek pokrývá celou problematiku rychlého a bezpečného odstranění klíštěte. Zásadním účinkem přípravku je okamžité zneschopnění klíštěte bez vyvolání jakékoliv obranné reakce. Klíšte nestihne zintenzivnit slinění či vyzvrátit obsahu svých útrob do ranky.
Od 23. 5. 2018 je možno objednané zboží vyzvednout pouze na našich pobočkách

Běžná cena
276 Kč
Ušetříte
- 54 Kč
222 Kč
Naše cena (s DPH)
Doprava zdarma
Kód výrobku
60005759
Skladem
Osobní odběr zdarma
Osobní odběr zdarma
  • Popis produktu
  • Další informace
  • Dotazy

Podrobný popis výrobku Klíšťák Ixoderm 10ml

Klíšťák Ixoderm 10ml

JAK KLÍŠŤÁK PŮSOBÍ:
 
Unikátní formule Klíšťáka Ixoderm vychází z poznatků týkajících se rizik, vznikajících během odstraňování klíštěte. Přípravek pokrývá celou problematiku rychlého a bezpečného odstranění klíštěte. Klíště znehybní, usmrtí, vysuší a zpevní, ránu dezinfikuje, což umožnuje bezpečné odstranění přisátého klíštěte.
 
Zásadním účinkem přípravku je okamžité zneschopnění klíštěte bez vyvolání jakékoliv obranné reakce. Klíšte nestihne zintenzivnit slinění či vyzvrátit obsah svých útrob do ranky. Tím se zabrání přenosu infekce při vyndavání klíštěte.
Dalším dosaženým účinkem přípravku Klíšťák Ixoderm je narušení a změkčení tzv. cementové vrstvy, která se vytváří kolem hypostomu (klíštěcího sosáku) a jíž je klíště v rance pevně uchyceno. Působením přípravku dochází ke spolehlivému usmrcení klíštěte a jeho současnému zpevnění do té míry, že je následně možné ho jednoduše a bezpečně odstranit.
 
SNADNÉ POUŽITÍ:
 
Kapku Klíšťáka Ixoderm vytlačíme na přisáté klíště tak, aby ho zcela pokryla. Po částečném zaschnutí přípravku (asi po 5 minutách) je možné kapku i s usmrceným klíštětem odstranit přiloženou pinzetou. Po odstranění klíštěte je vhodné zakápnout postižené místo ještě jednou kvůli dezinfekci ranky.
 
 
JAK SPRÁVNĚ VYNDAT KLÍŠTĚ:
 
Doposud přetrvávají názor, že klíště je dobré potřít něčím mastným a vyšroubovat, je nejen mylný, ale i škodlivý. Klíště v rance drží hypostomem, což je jeho sací ústní ústrojí, které ma tvar ostnu se zpětnými zuby, jeho točení je tedy nesmyslné. Vhodnějším, a v současnosti doporučovaným způsobem, odstranění klíštěte je jeho vvyiklání ze strany na stranu. Ani při tomto způsobu odtranění klíštěte však není překonáno riziko podráždění klíštěte a spuštění jeho obraného mechanismu. Při něm dochází k vyprázdnění potenciálně infekčního obsahu střeva klíštěte do ústního ústrojí a do ranky na těle hostitele, čímž může dojít k nákaze. Mazání klíštětě zase vede k jeho pomalému dušení, na které klíště opět reaguje vypuštěním obsahu svých střev do rány.
 
 
PREVENCE NEMOCÍ Z KLÍŠŤAT:
 
Kromě vedlejších onemocnění, může být klíště přenašečem především dvou závažných onemocnění lymeské boreliózy a klíšťové encefalitidy (infekční zánět mozku). Zatímco klíšťové encefalitidě lze úspěšně předcházet preventivním očkováním, obdobná ochrana před boreliózou zatím schází. Prevencí je pouze snaha zabránit přisátí klíštěte pomocí vhodného oděvu a repelentů, pokud se přesto přisaje, tak jeho včasné odstranění a v případě zaznamenání příznaků, okamžitá léčba.

Další informace o Klíšťák Ixoderm 10ml

Kód výrobku:60005759
Kód EAN:8594160560266
Kód PDK:2949239

Diskuze k výrobku Klíšťák Ixoderm 10ml

Dotaz na produkt
Vložením a odesláním dotazu souhlasíte s jeho případným zveřejněním.
Dotaz bude samozřejmě zveřejněn anonymně (bez vašeho jména a emailu).
Pokud se zveřejněním nesouhlasíte, napište přímo do textu - NESOUHLASÍM SE ZVEŘEJNĚNÍM.
 
Vaše osobní data (jméno a email) považujeme za přísně důvěrná a zaručujeme Vám, že nebudou předána dalším osobám ani právním subjektům.
 *
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Váš lékárník
Související produkty
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu. Více informací najdete zde.