Volně prodejné léky PARACETAMOL APOTEX 500 mg 10 tobolek

Paracetamol-Apotex-KHL
Měkké tobolky PARACETAMOL APOTEX obsahují léčivou látku paracetamolum, která patří do skupiny léčiv nazývaných analgetika. Přípravek je určen k léčbě mírné až středně silné bolesti a nebo ke snížení horečky. Vhodný je dospělé, mladistvé a děti od 9 let.
Od 23. 5. 2018 je možno objednané zboží vyzvednout pouze na našich pobočkách

Běžná cena
78 Kč
Ušetříte
- 9 Kč
69 Kč
Naše cena (s DPH)
Doprava zdarma
Příznaky
Akutní úleva od bolesti, Bolest, Chřipka, Nachlazení, Virózy
Kód výrobku
60019519
Skladem
Osobní odběr zdarma
Osobní odběr zdarma
  • Popis produktu
  • Příbalový leták
  • Další informace
  • Dotazy

Podrobný popis výrobku PARACETAMOL APOTEX 500MG CPS MOL 10

PARACETAMOL APOTEX 500MG CPS MOL 10

 
Použití:
 
Paracetamol Apotex 500 mg měkké tobolky obsahuje léčivou látku paracetamolum, která patří do skupiny léčiv nazývaných analgetika (léky tlumící bolest).
 
Paracetamol Apotex 500 mg měkké tobolky je určen k léčbě mírné až středně silné bolesti a/nebo horečky, jako je bolest hlavy, bolest v krku, bolest svalů, menstruační bolest, horečka a bolesti provázející nachlazení a chřipku a horečka a bolest po očkování.
 
Pouze na doporučení lékaře je Paracetamol Apotex 500 mg měkké tobolky určen k léčbě neuralgie (silná bolest pociťovaná v průběhu nervu) a náhle vzniklé bolesti v bederní oblasti (lumbago).
 
Paracetamol Apotex 500 mg měkké tobolky je vhodný pro dospělé, dospívající a děti, ale není vhodný pro děti mladší než 9 let.
 
Složení:
 
Léčivou látkou tohoto přípravku je paracetamolum. Jedna tobolka obsahuje paracetamolum 500 mg. Dalšími složkami jsou: makrogol 400, makrogol 600, čištěná voda, propylenglykol, povidon, koloidní bezvodý oxid křemičitý. Obal tobolky: želatina, tekutý částečně dehydratovaný sorbitol, čištěná voda, glycerol, oxid titaničitý (E 171). Látky obsažené ve stopovém množství: isopropylalkohol, střední nasycené triacylglyceroly, sójový lecithin.
 
Dávkování:
 
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.
 
Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
 
Způsob užívání:
 
Tobolky zapijte dostatečným množstvím vody (polovina sklenice).
 
Doporučená dávka přípravku je:
 
Dospělí a dospívající starší 15 let (s tělesnou hmotností vyšší než 55 kg): 1 až 2 tobolky (500-1000 mg paracetamolu) v jedné dávce, maximálně 6 tobolek (3000 mg paracetamolu) během 24 hodin.
 
Děti a dospívající do 15 let:
 
Děti ve věku od 9 do 12 let (30-40 kg): 1 tobolka (500 mg), 3-4 krát denně.
 
Děti ve věku od 12 do 15 let (40-55 kg): 1 tobolka (500 mg), 4-6 krát denně.
 
U dětí na spodní hranici věkového rozmezí dodržujte nejnižší uvedené dávkování.
 
U dětí mladších dvanácti let nesmí celková denní dávka překročit 60 mg/kg tělesné hmotnosti.
 
• Přípravek není vhodný pro děti mladší 9 let.
 
• Musí být dodržen minimální interval 4 hodiny mezi jednotlivými dávkami.
 
• Neužívejte v kombinaci s jinými léčivými přípravky s obsahem paracetamolu.
 
• Nepřekračujte uvedené dávkování
 
• V případě, že bolest a/nebo horečka přetrvávají, může být užívání zopakováno při dodržení uvedeného dávkování.
 
• Pokud nedojde do 5 dnů k ústupu bolesti nebo do 3 dnů ke snížení horečky nebo se obtíže zhorší nebo se objeví nové příznaky, ukončete léčbu a poraďte se o další léčbě s lékařem. 
 
Účinná denní dávka nesmí přesáhnout 60 mg/kg/den (až 2 g/den) u:
 
• dospělých pacientů s tělesnou hmotností nižší než 50 kg,
 
• pacientů s mírnou až středně těžkou nedostatečností jater, Gilbertovým syndromem,
 
• pacientů trpících dehydratací (nedostatkem tekutin),
 
• pacientů trpících chronickou podvýživou Pokud Váš lékař nedoporučí jinak, dodržujete uvedená doporučení.
 
Sdělte svému lékaři nebo lékárníkovi, pokud zaznamenáte, že tento přípravek má na Vás příliš silný nebo příliš slabý účinek.
 
 
Před užitím čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Další informace o PARACETAMOL APOTEX 500MG CPS MOL 10

Výrobce:Apotex Europe B.V.
Kód výrobku:60019519
Kód EAN:8594158135063
Kód SUKL:225218
Kód PDK:3509404

Diskuze k výrobku PARACETAMOL APOTEX 500MG CPS MOL 10

Dotaz na produkt
Vložením a odesláním dotazu souhlasíte s jeho případným zveřejněním.
Dotaz bude samozřejmě zveřejněn anonymně (bez vašeho jména a emailu).
Pokud se zveřejněním nesouhlasíte, napište přímo do textu - NESOUHLASÍM SE ZVEŘEJNĚNÍM.
 
Vaše osobní data (jméno a email) považujeme za přísně důvěrná a zaručujeme Vám, že nebudou předána dalším osobám ani právním subjektům.
 *
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Váš lékárník
Související produkty
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu. Více informací najdete zde.